Hírek
Hírek : Angolának nem sikerült a bravúr

Angolának nem sikerült a bravúr

2006.06.22. 13:51

Angola együttese, bár vezetett, végül nem tudta legyőzni Irán válogatottját a 18. labdarúgó-világbajnokság D-csoportjának utolsó mérkőzésén, és ezzel nem jutott be a nyolcaddöntőbe. Jóllehet, az afrikaiaknak csak akkor lett volna esélye, ha Mexikó Portugália elleni veresége esetén legalább három góllal legyőzi ázsiai ellenfelét, a 60. percben azonban még vezetett Luis Oliveira de Goncalves csapata, így volt miért hajtania. Bakhtiarizadeh negyed óra múlva egyenlített, így 1-1-es döntetlennel zárult a meccs. Továbbjutott Portugália és Mexikó.

Branko Ivankovics Luis Oliveira de Goncalves
Gólszerző(k):Flavio (60.), Bakhtiarizadeh (74.)
Csere: Nosrati helyet 23 Szolejmani (13.), Mateus helyett 18 Love (21.), Haszemjan helyet 11 Khatibi (40.), Akwa helyet 16 Flavio (51.), Kaebi helyett 15 Borhani (67.), Figueiredo helyett 15 Rui Marquesi (72.)
Sárga lap: Loco (20.), Madancsi (37.), Mendonca (45+1.), Tejmurjan (54.), Zé Kalanga (67.), Zandi (92.)
A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE:
1. Portugália 3 3 - - 5-1 +4 9
2. Mexikó 3 1 1 1 4-3 +1 4
3. Angola 3 - 2 1 1-2 -1 2
4. Irán 3 - 1 2 2-6 -4 1

AZ EGYENES KIESÉSES SZAKASZ PROGRAMJA ÉS PÁROSÍTÁSA ITT!
55% Labdabirtoklás 45%

Az angolai csapatnak csak a győzelem jelentett – minimális – reményt a nyolcaddöntőbe kerülésre, de a feladat nem ígérkezett könnyűnek, mert a már biztosan búcsúzú iráni gárdát jobb képességű futballisták alkotják. Igaz, a mostani vb-n ez nem igazán derült ki.

Az első negyedóra kiegyenlített volt, igazi helyzetet nem láthatott a közönség. A folytatásban az irániak kezdeményeztek többet, a rendkívül rutinos Ali Daei óriási helyzetben fejelt az ötösről a keresztléc fölé. Az angolaiak nem kerültek a kapu elé, pedig valószínűleg tudhatták, jól alakul számukra a másik mérkőzés, amelyen a má biztos továbbjutó portugál tizenegy ellenfele a mexikói együttes.

A két közepes képességű gárda, vagyis Angola és Irán találkozója kevés izgalmat hozott, de a lelkes közönség már annak is örültek, ha időnként szép megoldást láthattak. Ritkán kellett tapsolniuk a többet érdemlő nézőknek.

A hajrá sem hozott változást, űgy tánt, a szünet után csodának kell történnie ahhoz, hogy a győzelemre „ítéltetett” Angola gólokat szerezzen. Irán játéka ugyanakkor eredményes lehet, ehhez azonban jobban kell figyelni a kapu előtt.

A második játékrész 2. percében talpra ugrott a lelátó angolai színekben pompázó része, de Mendonca lövése jó egy méterrel Mirzapur kapujának jobb oldala mellett hagyta el a játékteret.

A 60. percben már nem hiányzott semmi a gólhoz: Ze Kalanga kapott egy remek kiugratást a jobb szélen, sebtiben középre ívelt, ahol Flavio olyan szabadon érkezhetett, hogy szinte maga is meglepődött, annyira azonban nem, hogy ne tudja pontosan a kapu bal oldalába fejelni a labdát (0-1).

Alig valamivel később Mendonca kis híján kipókhálózta a bal felső sarkot, miközben Gelsenkirchenben Mexikó egyelőre hasztalan próbálkozott az egyenlítéssel Portugália ellen. Ebben a pillanatban Angola két gólra volt a továbbjutástól.

A következő lehetőség Love afférja volt, de az angolai csatárnak a jobb felső sarokba tartó vérszegény fejesét könnyedén fogta Mirzapur.

A 74. percben szertefoszlottak Angola továbbjutásról szőtt álmai, miután Mahdavikia szöglete után Bakhtiarizadeh Love mellől, szinte hanyatt dőlve fejelte kapura, és a labda jobb alsó sarokban kötött ki (1-1).

Nyolc perccel a rendes játékidő letelte előtt Ali Daeinek volt egy "helyzetecskéje", két perccel később pedig Khatibi lőtt élesen 18 méterről, de Joao Ricardo kapus fölé tenyerelte a labdát.

Az utolsó percekben is Irán játszott fölényben, így összességében elmondható, hogy Angola továbbjutása csak a két gól között eltelt alig fertályy órában tűnt realitásnak.

A D-csoportból Portugália (csoportelsőként) és Mexikó jutott be a nyolcaddöntőbe.